Az elmúlt évtized során Hollywood részéről a tévésorozatok aláfestései majdhogynem olyan figyelemben részesültek, mint a mozi- vagy tévéfilmek esetében, ami hatalmas méretű színvonal-növekedéshez vezetett. Ezen művek népszerűségének eredményeként a szériákkal kapcsolatos közönségtalálkozók programjainak szerves részévé váltak a zeneszerzői előadások, illetve egyre több példát találni az ezzel kapcsolatos koncertekre is – akárcsak a videojátékok esetében, melyek hasonló mérvű változáson mentek keresztül. Ennek köszönhetően Bear McCreary számára nyílt például lehetőség egy koncertre a Csillagközi rombolóhoz íródott szerzeményei kapcsán, legutóbb pedig a Dexter című szériából került összeállításra egy koncertanyag, melyen a főtémát jegyző Rolfe Kent, valamint az epizódzenékért felelős Daniel Licht egyaránt részt vettek. A 2006-ban útjára indított népszerű sorozat címszereplője, Dexter Morgan (Michael C. Hall) napközben a miami rendőrségnél dolgozik vérnyomelemzőként, esténként azonban saját maga veszi kézbe a nyomozást, s tesz pontot az ügyek végére.
A Largo at the Coronetben megrendezett esemény az eddigi Dexter-albumokat megjelentető Milan Records producere, J.C. Chamboredon ötletén alapult, amely elképzeléshez aztán a két komponista, valamint ügynökük, Ray Costa is csatlakozott. Az est házigazdája a főszereplőt alakító Hall volt, aki így nyilatkozott az aláfestésről: "Úgy vélem, ez éppoly alapvető része a filmnek, mint a karakterek. Rolfe főcímzenéje és a Dan által megteremtett hangzásvilág kiváló hangulatot biztosít a produkció számára." E muzsika a főbb témái mellett leginkább arról ismert, hogy olyan eszközöket is felhasználtak elkészítése során, melyek a legkisebb mértékben sem minősülnek hangszernek – a legismertebb ezek közül a "Voodo Jailtime"-ban használt emberi csont. Ez a fajta megoldás – vagyis a maréknyi zenész és a szokatlan hangzáselemek kombinációja – tökéletesen nyomon követhető volt az est folyamán is, ahol a fuvolák, a csellók, a hegedűk, a gitár, a brácsák, a dobok és a mandolin mellett harangjáték, illetve theremin is hallatta magát, továbbá olyan eszközök is előkerültek a színpadon, mint a kések, a fűrész, a borospoharak, a madzag vagy az olló.
A műsorrend úgy lett összeállítva, hogy az eddigi hat szezon legemlékezetesebb kompozíciói kerüljenek előtérbe, melyek mellett a szerzők egyéb műveiből is felcsendültek ízelítők. Így vált hallhatóvá például egy darab Rolfe Kent Üres városából, Licht Silent Hill-videojátékzenéjéből (melynél a score felvételei során is közreműködő énekesnő, Mary Elizabeth McGlynn is színpadra lépett), illetve egy korábbi Licht-szerzemény a Szép új világ című sci-fiből.
Arról, hogy ezen estnek lesz-e majd folytatása, még nem lehet tudni, ám a siker okán a szervezők nem biztosak abban, hogy ez egy egyszeri és megismételhetetlen előadás volt. Az azonban már most biztos, hogy Licht visszatér a hetedik évadnál, mellyel kapcsolatban az alábbi kulisszatitokba engedett betekintést: "Valójában én még nem dolgozom a sorozaton, csak az összevágott verziót fogom majd látni. Nem olvasok szkriptet, így majd akkor fogok meglepődni mindenen, amikor a filmet nézem. Ezt a munkamódszert is szeretném kipróbálni, izgalmasnak tűnik."
Kulics László
2012.07.12.
2012.07.12.
helyszín: Largos at the Coronet, Los Angeles, Egyesült Államok
időpont: 2012. június 10.
Műsorrend:
- Escalate
- Truth / Birthday
- Wink / Perfect
- New Legs
- Epilogue
- Changed / Wedding
- Open
- Now We're Free (from "Silent Hill" video game, vocal: Mary Elizabeth McGlynn)
- Blood Theme
- Dexter Main Title (Rolfe Kent)
- Remar (from "Reign Over Me", Rolfe Kent)
- Long Way Home (vocal: David Poe)
- Alone / Grieving
- The End / Need Time
- Mond's Party (from "Brave New World")
- Deb Cries / I Shot You
- Ice Truck
- Hides
Külön köszönet Alex Maynek a közreműködésért.